SAĞLIK VE SOSYAL POLİTİKALARA BAKIŞ İLK SAYI

Kıymetli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları,

SASAM, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nın politika ve uygulamalarının akademik altyapısını oluşturmayı amaçlayan, sağlık, sosyal politika ve işgücü politikalarına ilişkin küresel ölçekte ve Türkiye ölçeğinde kanıta dayalı bilgi üreten, kaynağı çalışanların alın teri olan, alanında ilk ve tek strateji kuruluşudur.

Sağlık, sosyal ve işgücü politikalarını bilimsel çalışmalar ışığında çağdaş standartlara kavuşturacak akılcı çözümler üretmek sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını geliştirmeyi hedefleyen politikalar üretmek, SASAM’ın öncelikli amaçları arasındadır.

SASAM bilimsellik, bağımsızlık, güvenilirlik, tarafsızlık, değerlere bağlılık, paydaşlık ve katılımcılık ile çözüm odaklılığı kendine ilke edinmiştir.

Kısa bir aradan sonra akademik yüzü ile sizlere ulaşan Bakış Dergimizde bu sayıda Türkiye Sağlık Sisteminin Finansal Sürdürülebilirliğinden, Sağlık Turizmi Performansının Ölçümüne, Üniversite Hastanesi Örneğinde Elektromanyetik Alanların Belirlenmesinden, İnsani Erdemleri Yüceltmek İçin Sosyal Hizmete, Etik Karar Verme Sürecinde Etkili Faktörlere Sağlık ve Sosyal Hizmet alanlarında oldukça zengin ve doyurucu içeriğimizle sizlere ulaşıyoruz. Dergimize bilimsel katkılarınızın artarak sürmesini bekliyoruz.

Editör
Prof.Dr. Mustafa Necmi İlhan

HAKEMLİ DERGİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.